
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 9 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mating Post Length | 4.45 mm |
| RoHS | Compliant |
| Termination Post Length | 2 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1.5 mm |
Stock: 111
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24336
Ext.Price$0.24336
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24336 | $0.24336 |
| 10 | $0.21691 | $2.16910 |
| 50 | $0.19334 | $9.66700 |
| 100 | $0.16849 | $16.84900 |
| 500 | $0.14684 | $73.42000 |
| 1000 | $0.12797 | $127.97000 |
| 3000 | $0.11152 | $334.56000 |
